Itt a jelszó az, hogy minél eredetibb, annál jobb. Használj merész trópusi nyomatokat, azték ihletettségű motívumokat, újragondolt vintage dekorációkat, melyeket nyugodtan rétegezz, hogy egészen boho megjelenést kölcsönözzön a lakásnak.
Egy Jungalow-stílusú nappaliban egy banánleveles tapéta elé mi más kívánkozna, mint egy kanárisárga bársony kanapé.😉
3. Idegen kultúrák dísztárgyai
A Jungalow-stílus a kertészek mellett a világjáróknak kedvez a leginkább, hiszen gond nélkül kiállíthatók a polcokon az utazások alkalmával megvásárolt szuvenírek. Az a legjobb, ha a kiállított dísztárgyak keletkezése térben is időben is eltérő. A régiségeket bátran keverd a kortárs darabokkal, az ázsiai dekorációkat a közel-keletivel, az afrikait az európaival. A kreativitásod ebből a szempontból kulcsfontosságú.
A végére hagytam a növényvilágot, mert egyetlen Jungalow jellegű otthon sem lehet teljes beltéri virágok nélkül. A Jungalow egyik alapvetése, hogy a természetet behozza a lakásba. Ha van holt tér az otthonodban, helyezz oda egy magas növényt (mondjuk egy pálmát) és figyeld meg, ahogy a tér átalakul. Amennyiben a növénygondozás nem az erősséged, próbálkozz olyan típusú zöldekkel, melyek zordabb körülmények között is képesek életben maradni. Ilyenek a pozsgás növények, a kaktusz, a filodendron, a könnyező pálma vagy a pénzvirág.
A kisebb növényekkel dekorálhatod az étkezőasztalodat, a nagyobbakat használhatod térelválasztónak, a fűszernövényeket felfüggeszthetedet a konyhában, készíthetsz makramét a nappaliba, melynek szálai közé befűzhetsz egy kúszó filodendront. A lehetőségek száma végtelen.
Gondolatok és ötletek a lakberendezőtől
1. Gondolj a növényeidre úgy, mint egy háziállatra
Egy Jungalow-stílusú otthont elsősorban az tud a lakásában kialakítani, aki kedveli a vad, de hangulatos miliőt, és aki a növényeit számon tartja, és úgy gondoskodik róluk, akár egy háziállatról. Te például meg tudod mondani, hogy pontosan hány növény van a lakásodban? Ha kapásból rá tudod vágni - mint Justina - hogy 52, akkor született "Jungalow-ista" vagy.
A növény ebben a lakberendezési irányzatban majdhogynem családtag, mely élettel és melegséggel tölti meg a teret. Egy kanapéval ellentétben folyamatosan növekszik és változik, mozgásban tartva a ház energiáit, szimbiotikus kapcsolatban velünk, melyre egyre jobban ki vagyunk éhezve a digitális korszakban.
2. Textilek, takarók szokatlan helyekre
Ha kissé minimalista, vagy puritán az otthonod, amibe szeretnél némi életet belevinni, könnyen változtathatsz rajta. Tégy a meglévő szőnyegedre egy vintage darabot, az sem baj, ha más a textúrája. Az indiai kantha takarók (jellegzetes patchwork mintázatú) ebből a szempontból remek választások. Lazán rádobhatod még a kanapédra is, de rakhatod - nem elírás - az asztalra is, vagy a falakra.
Számtalan csodálatosan berendezett otthon fényképével találkozhatunk a neten, de sok közülük túlságosan személytelen. Egyszerűen semmit nem árulnak el azokról, akik lakják őket, pedig egy otthonnak éppen ez lenne a lényege. Az így létrehozott, majdhogynem steril környezet teljességgel Jungallow-ellenes.
Ezzel szemben egy jól berendezett Jungalow lakásba belépve az ember úgy érzi magát, mintha csak egy botanikus kertben járna. Érzi a növények által keltett kellemes rezgéseket, és a számtalan, kedves emléket idéző tárgy, fantáziadús bútor és kiegésztő láttán így sóhajt fel: Ó, ez én vagyok...
Kívánom, hogy amikor megérkezel az otthonodba, te is ezt érezd!
Berendezési tárgyak, amik remekül mutatnak egy Jungalow otthonban